Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/montinea/madeinzakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763
6 maja złożyliśmy kolejny wniosek. Tym razem w ramach budżetu obywatelskiego województwa Małopolskiego staramy się o 3 rowery dla osób niepełnosprawnych, za łączną kwotę prawie 100 000 zł.

Dlaczego to takie ważne?
W Polsce powstaje coraz więcej wypożyczalni rowerów dla osób niepełnosprawnych. Warszawa może pochwalić się wypożyczalnią handbike’ów. Niestety na terenie powiatu Tatrzańskiego nie ma możliwości zdobycia takiego sprzętu, a trzeba przyznać, że tereny, które oferuje nasz region są unikalne w skali świata. Zakup rowerów pozwoli osobom z niepełnosprawnościami nie tylko na trening, ale i na zwiedzanie regionu. Urodzeni zakopiańczycy po raz pierwszy w życiu będą mogli samodzielnie wjechać na próg Morskiego Oka.

Kto skorzysta? 
Wszyscy niepełnosprawni! Wnioskujemy o dwa rowery z asystą oraz jeden z silnikiem elektrycznym. Każdy w pełni przystosowany nawet do ekstremalnych zjazdów. Znając podopiecznych zakopiańskiej fundacji Handicap z pewnością zabiorą maszyny na najtrudniejsze trasy.

Czy to działa? 
W miniony weekend odbył się Joy Ride BIKE Festival w Kluszkowcach, gdzie jednym z ważnych elementów programu były testy rowerów dla osób niepełnosprawnych. Mieliśmy okazję wziąć w nich udział i przepytać testerów czy warto. Ich szeroki uśmiech pojawiający się na twarzy w pełni pokrytej błotem był najlepszą odpowiedzią.