Prawie 100 uczestników z 5 różnych krajów, 20 prelegentów z całego świata, 2 dni pełne wiedzy i networkingu – tak w skrócie wyglądała konferencja Coworking Now, czyli pierwsze w Polsce wydarzenie branży coworkingu, zorganizowane 22-23 marca 2018 w Gdańsku przez O4 Coworking. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć:)

Podczas wydarzenia mieliśmy możliwość poznania różnych modeli biznesowych i wymiarów funkcjonowania współdzielonych biur. Z całej konferencji wyłania się zasadnicza pointa:

Coworking to nie miejsce pracy – to styl życia!

Dookoła przestrzeni coworkingowych gromadzą się ludzie, którzy lubią pracować w przyjaznym środowisku. Także pasjonaci odpowiadają za prowadzenie tych miejsc, bo mimo obecności w branży tzw. „dużych graczy”, coworking jako biznes jest trudną dziedziną.

Podczas konferencji opublikowany został niezwykle ciekawy raport o coworkingu w Polsce. Z danych w nim zawartych wynika, że tylko 7% współdzielonych biur działa w miastach mniejszych niż 50 000 mieszkańców, czyli takich jak Zakopane. To potwierdza naszą tezę, że coworking w małych miejscowościach to nisza. Mamy jednak pełne przekonanie, że to nisza z ogromnym potencjałem. W końcu, czy jest coś bardziej inspirującego do pracy niż panorama Tatr za oknem? Jeśli chcesz się przekonać, wpadnij do Coworka Made in Zakopane!