W sobotę 18 maja mieliśmy przyjemność przyjęcia delegacji z Chin. Odwiedzili nas członkowie komitetu odpowiedzialnego za organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy w obszarze turystyki.

Delegacja składająca się z 5 osób i dwojga tłumaczy została przyjęta w biurze coworkingowym Cowork Zakopane przy ul. Krupówki 4 przez v-ce Burmistrza Miasta Zakopane Tomasza Filara, prezesa LOT Made in Zakopane i radnego miasta Tymoteusza Mroza, v-ce prezesa LOT Jana Jarosiewicza i Mateusza Mroza ze SkitouroweZakopane.pl. Przybyli goście obejrzeli prezentację opowiadającą o historii Zakopanego i jego walorach turystycznych, działalności LOT Made in Zakopane oraz narciarstwie skitourowym, jako sporcie wyróżniającym zimową ofertę miasta.

Goście mieli sporo pytań, szczególnie odnośnie organizowanych pod Tatrami międzynarodowych wydarzeń sportowych. Przewodniczący delegacji Pan Zhao Hong przyznał, że Zakopane dzięki żywej tradycji i swoim walorom turystycznym jest niezwykle atrakcyjne dla chińskiego odwiedzającego. Potencjał potęguje dobra komunikacja z Pekinem.

Spotkanie to dla nas kolejny krok w pracy na rzecz budowy marki Zakopane na rynkach zagranicznych. Krok istotny szczególnie ze względu na zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które bez wątpienia wywołają wzmożone zainteresowanie sportami zimowymi – chcemy, żeby Zakopane było na nie odpowiedzią – mówi Tymoteusz Mróz, prezes LOT Made in Zakopane.

Po prezentacji, delegacja wyruszyła na Polanę Szymoszkową, gdzie spotkała się z Prezesem Janem Walkoszem-Jamborem. Następnie, goście wyjechali koleją na szczyt Gubałówki, z którego widoki bardzo ich ujęły. Resztę pobytu delegacja spędziła na zwiedzaniu miasta.

Fot. Regina Korczak Watycha (Urząd Miasta Zakopane), archiwum Made in Zakopane