Kolejka na Kasprowy Wierch

Kultowa kolejka na Świętą Górę Narciarzy

Kup bilet

Kasprowy Wierch to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór w Tatrach. Ten szczyt, położony na granicy Tatr Wysokich i Zachodnich, oferuje niezapomniane krajobrazy, które można podziwiać bez końca. Z wysokości prawie 2000 m n.p.m. roztacza się wspaniała panorama na łagodniejsze wzniesienia Czerwonych Wierchów oraz na znacznie ostrzejsze szczyty Tatr Wysokich (m.in. Świnicę i Orlą Perć). Widać też Giewont, z krzyżem i legendarnymi, śpiącymi gdzieś w skałach rycerzami; ulubiony cel wielu turystycznych wycieczek.

Z Kasprowego można podziwiać również słowacką część gór, a nawet zejść w Tichą Dolinę (Cichą Liptowską). Krzyżuje się tu wiele turystycznych szlaków pieszych, które prowadzą ku dolinom lub na okoliczne szczyty. Turyści mogą zjeść coś dobrego w restauracji i podziwiać miejscowe obserwatorium meteorologiczne.

U stóp Kasprowego położone są dwa kotły: Gąsienicowy i Goryczkowy, schodzące łagodnymi łąkami w kierunku schroniska Murowaniec i schroniska na Hali Kondratowej. Można tam odpocząć, napić się ciepłej herbaty i wygrzać w promieniach słońca, patrząc na chmurne granie i poruszające się po nich drobne postacie.

Na szczyt Kasprowego łatwo dostać się koleją linową z Kuźnic. Kursuje ona przez cały rok.

Cena

Adres

Kontakt