Przed nami trzecia już edycja konferencji Coworking Now, która odbędzie się 4-5 kwietnia w Gdańskim O4 Coworking. Ponieważ pod marką Cowork Made in Zakopane istnieje pierwsze na Podhalu biuro coworkingowe, temat jest nam bliski i chętnie polecamy udział wszystkim zainteresowanym tematem tego rodzaju nowoczesnych przestrzeni pracy.

Rośnie zapotrzebowanie na wiedzę o coworkingach – tempo wzrostu tych przestrzeni kreatywnych na świecie (20-25 % rok do roku)* i wyraźnie widoczne tendencje związane z dbaniem o pracowników każą bowiem dostrzec w coworkingach coraz ważniejszego biznesowego „gracza”.

Dwie poprzednie edycje wydarzenia sprowadziły do Gdańska kilkuset przedstawicieli coworkingów, dużych firm (reprezentowanych zwłaszcza przez szefów działów HR!), agentów nieruchomości, samorządowców oraz osób zainteresowanych tematyką współpracy i rozwoju.

Nie od dziś wiadomo, że coworkingi jako przestrzeń do pracy, ale i jako ruch ideologiczny rozwijają się dynamicznie na całym świecie. Zaprezentowanie korzyści, które niesie za sobą praca w przestrzeni coworkingowej, a także możliwości, jakimi skutkować może współpraca coworkingów z samorządami, czy społeczności freelancerskiej z wielkimi firmami są niezwykle istotne dla rynku pracy oraz rozwoju biznesu w Polsce. Opłaca się to każdej ze stron. Każde zadanie wymagające kreatywności, innowacyjności, zespołu i zaangażowania wykonywane jest efektywniej w przestrzeni coworkingowej. Główną zaletą coworkingu jest bowiem nie tylko ograniczenie kosztów, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, poznania nowych osób, a przy okazji pozyskania współpracowników do kolejnych projektów.

Warto nadmienić, że raport Knight Frank (Y)OUR SPACE z 2018 roku wskazuje na to, że największe firmy świata już przestawiają się na elastyczne miejsca pracy. Aż 69% światowych korporacji planuje zwiększenie wykorzystania formuły coworkingu i elastycznego miejsca pracy w ciągu następnych trzech lat**.

Właśnie o tych zmianach, trendach i korzyściach mowa będzie podczas III konferencji Coworking Now. Ta odbędzie się już 4-5 kwietnia 2019 r. w biznesowym centrum Trójmiasta – Olivia Business Centre, a dokładniej w jednym z największych coworkingów w Polsce – O4 Coworking, który jest inicjatorem i organizatorem wydarzenia. To odpowiedni moment, żeby zarezerwować ten termin i przygotować się na ogromną dawkę inspiracji.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę konferencji: http://coworkingnow.eu/pl/