Co to jest startup? Czy różni się od zwykłej firmy? Czy w Zakopanem jest dla startupów miejsce? O takich i innych tematach porozmawiają uczestnicy specjalnego wydania Open Coffee Made in Zakopane, które odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 17 listopada o godz. 17.00 w Cowork Made in Zakopane przy ul. Krupówki 4 (I piętro).

Definicji startupu jest wiele. Mówiąc najprościej, startupem nazywamy każdą szybko rozwijającą się działalność, która ma na celu przetestowanie modelu biznesowego lub nowych rynków. Choć najczęściej są one kojarzone z sektorem nowoczesnych technologii, to mogą być zakładane w każdej branży. Startupy są zatem zazwyczaj pierwszym etapem budowy dużej firmy, charakteryzującym się nastawieniem na ciągłe zmiany, stałe testowanie nowych rozwiązań oraz ograniczenie kosztów działania

 

Startupy w linii prostej wywodzą się z rynku amerykańskiego, który w połowie lat 90-tych zachłysnął się branżą internetowych biznesów. Zamiast oczekiwanych przez inwestorów astronomicznych zysków, przeinwestowanie doprowadziło do tak zwanej „bańki dotcomów” (inaczej „bańki internetowej”). Firmy które przetrwały krach, takie jak Google, Amazon czy eBay są dziś niedoścignionym wzorem do naśladowania, kreując nie tylko branżę internetową, ale życie we współczesnym świecie. Regularnie słyszymy nowe historie firm otwieranych w garażu lub akademiku, które po kilku latach przynoszą milionowe zyski. Te przypadki inspirują młodych przedsiębiorców marzących o sukcesie. Czy nie jest to jednak marzenie ściętej głowy? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Fundacji „Twój Startup”, którzy na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane wezmą udział w spotkaniu poświęconym przedsiębiorczości startupowej.

Czego dowiesz się podczas spotkania?
• Jak przygotować się do realizacji pomysłu biznesowego?
• Gdzie szukać wsparcia merytorycznego i finansowego?
• Jak działa inkubator przedsiębiorczości?
• Które znane firmy zaczynały działanie od startupu?
• Dlaczego warto założyć startup w branży turystycznej?

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój Startup” jest organizacją, która ma na celu pomóc przedsiębiorcom w tworzeniu firmy. Zapewniając wsparcie księgowe, marketingowe oraz doradztwo ekspertów, organizacja umożliwia swoim podopiecznym skupienie się na rozwijaniu biznesu, zamiast walki z biurokratycznymi przeszkodami.

Spotkanie odbędzie się w Cowork Made in Zakopane – pierwszym na Podhalu biurze coworkingowym, w którym można wynająć miejsce do prowadzenia firmy bądź jedynie biurko do pracy „na chwilę”.

Organizatorzy: Lokalna Organizacja Turystyczna Made in Zakopane, Cowork Zakopane, Fundacja Twój Startup