W poniedziałek 27 marca w sali konferencyjnej PEC Geotermia Podhalańska odbyło się szkolenie dla pierwszej grupy hotelarzy z Zakopanego biorących udział w projekcie ECO Zakopane – Ekologiczna Certyfikacja Obiektów.

Ekologiczna Certyfikacja Obiektów to jedyna w Polsce regionalna certyfikacja promująca ekologiczne rozwiązania w hotelarstwie. Misją projektu jest promocja postaw przyjaznych środowisku ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza. Celem projektu jest stworzenie grupy obiektów hotelarskich o standardzie eko, wykreowanie nowej specjalności w hotelarstwie, podniesienie świadomości ekologicznej hotelarzy i przyjeżdżających turystów.

W ramach szkolenia, o ekoturystyce jako najwyższej formie turystyki zrównoważonej opowiedział dr Rafał Kurczewski – Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji na Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.
O ekologicznych rozwiązaniach mówili:
Monika Jaźwiec – Prezes Zarządu TESKO – Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.,
Grzegorz Bobek – SEWIK – Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.,
Bartłomiej Zubek – Tatrzański Park Narodowy.
Plany rozwoju geotermii przedstawił Wojciech Ignacok – Prezes PEC Geotermia Podhalańska S.A.
Do skorzystania z fachowego doradztwa zaprosił Krzysztof Topór-Huciański – Ekodoradca w Urzędzie Miasta Zakopane.
Z myślą o nowej marce w hotelarstwie odbyła się też prezentacja nowej strony www.ecozakopane.eu przez firmę Region Tatry.

Certyfikat ECO Zakopane to znak jakości, potwierdzenie nowatorskiego podejścia do hotelarstwa, nowoczesności i innowacyjności. Wyróżnik grupy hotelarzy kreatywnych, inwestujących w przyszłość, rozumiejących jak ważne jest podnoszenie kompetencji i nowoczesne zarządzanie obiektem hotelarskim.

Certyfikat ECO Zakopane to prestiż oraz sposób na zbudowanie nowej marki, to wyróżnienie, które zwiększy przewagę konkurencyjną i da możliwość pozyskania nowych klientów.

Szanse na certyfikat mają obiekty, które na pierwszym miejscu stawiają wysoką jakość, dbają o środowisko, myślą przyszłościowo i są odpowiedzialne społecznie. Jego otrzymanie będzie poparte wiedzą na temat ekologii zdobytą podczas szkoleń i spotkań z ekspertami.

Wszystkich hotelarzy, którzy chcą jeszcze dołączyć do grupy i wziąć udział w projekcie ECO Zakopane zapraszamy na
www.facebook.com/ECOZakopane
www.ecozakopane.eu
oraz biuro@ecozakopane.eu