Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/montinea/madeinzakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

W poniedziałek 2 marca 2020 w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie Radny Miasta Zakopane i Prezes LOT Made in Zakopane Tymoteusz Mróz spotkał się z młodzieżą, biorącą udział w projekcie „Grow up to vote” (projekt dofinansowany w ramach programu Erasmus+) sosnowieckiej Fundacji Aktywni w Europie. Celem międzynarodowego projektu, w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z Polski, Bułgarii i Litwy było m.in.: poszerzenie wiedzy na temat polityki na rzecz młodzieży, wyborów na różnych szczeblach, czy działalności i obowiązków Radnego i Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczestnicy projektu chcą stać się bardziej świadomymi, odpowiedzialnymi obywatelami i Europejczykami, którzy aktywnie angażują się w życie obywatelskie oraz podejmują świadome i przemyślanie decyzje, bazujące na doświadczeniu i wiedzy.

W czasie międzynarodowego spotkania uczestnicy zapoznali się z działalnością Rady Miasta Zakopane, z obowiązkami i zadaniami jej członków oraz planami na przyszłość. Tymoteusz Mróz podzielił się również doświadczeniem i wiedzą, związaną z wyborami na szczeblu lokalnym, a także działaniami, które realizuje Lokalna Organizacja Turystyczna Made in Zakopane w zakresie promocji i działalności na rzecz miasta Zakopane.